Tender: Recreational kits / İhale: Rekreasyonal Set

International Tender

Announcement (Ref: TI-TR-URF-0520-057-BT-EDU)

Concern Worldwide Turkey Representation

Invites suppliers to bid for the tender of 3575 Recreational Kits including but not limited to coloured paper and pencils, pastel and watercolour paint and drawing notebooks for the Public Education Centers in four provinces (Şanliurfa, Gaziantep, Kilis and Hatay), in order to carry out the humanitarian aid project for the Turkish students and Syrian students under temporary protection.

Tender documents are available at:

Deadline for submission is:

17:00 hrs on 12 of June 2020

  • To help us track our procurement effort, please indicate in your email where (vacanciesinturkey.comyou saw this tender/procurement notice. 

—————————————————————————————————————–

Uluslararası İhale

Duyuru(Ref: TI-TR-URF-0520-057-BT-EDU)

Concern Worldwide Türkiye Temsilciliği

Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve Hatay’da geçici koruma altındaki Suriyeli öğrenciler ve Türk oğrencilere yönelik insani yardım projelerini yürütmek üzere,Halk Eğitim Merkezleri için renkli kağıt ve kalemler, pastel ve sulu boya ve çizim defterleri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan 3575 adet Rekreasyonal Set sağlayabilecek firmaları ihalesine teklif vermeye daveteder.

İhale evrakları aşağıdaki kaynaktan temin edilebilir.

Son BaşvuruTarihi:

12 Haziran 2020 Saat 17:00

  • İhale/satın alım stratejimizin geliştirilmesi adına bu ilanı nerede (vacanciesinturkey.com) gördüğünüzü  e-postanızda belirtmenizi rica ederiz.

Leave a Comment