About us

Who We Are

Welcome to vacanciesinturkey.com – a new platform in Turkey for networking with employers who are offering jobs, while you’re searching.

Search, find and apply for the latest UN (United Nations) Jobs, EU (European Union) jobs, NGO – NPO (Nonprofit) jobs, Embassy & Consulate jobs, academic (university) jobs, and positions, think tank job vacancies and other prestigious jobs at renowned Turkish & international firms and organizations.

Employers are welcome to post jobs for FREE!

Overseas companies & organizations looking for native or non-native Turkish speakers are also welcomed to post their job announcements for FREE!

Jobs are posted in ANY language– mostly in the ENGLISH language.

You can also post your TENDER/PROCUREMENT announcements for FREE!

———————————————————————————————

BİZ KİMİZ – HAKKIMIZDA

En güncel sivil toplum (STK) sektörü iş ilanları, akademik iş ilanları, Birleşmiş Milletler (BM) iş ilanları, büyükelçilik & konsolosluk iş ilanları, Avrupa Birliği (AB) iş ilanları, düşünce kuruluşları iş ilanları ile dünyanın ve Türkiye’nin en önde gelen firmalarının iş ilanları Türkiye’nin en yeni iş bulma/arama/kariyer sitesi olan Vacancies in Turkey (vacanciesinturkey.com)’da.

Sitemiz Türkiye’nin en iyi eğitim kurumlarından eğitim-öğrenim almış ve en az bir yabancı dili ileri seviyede bilen ve kullanan her bakımdan donanımlı bireyler tarafından ziyaret edilmektedir.  Sitemiz ayrıca Türkiye’de çalışmak isteyen farklı etnik ve kültürel arka plana sahip yabancılar (özellikle ana dili İNGİLİZCE ve ARAPÇA olanlar) tarafından da ziyaret edilmektedir.Türkiye’nin en donanımlı bireylerine ulaşmak artık ÜCRETSİZ! Daha fazla bilgi için lütfen bu linki takip ediniz: 

İş İlanları  İNGİLİZCE dili başta olmak üzere HER DİLDE yayınlanmaktadır.

Vacancies in Turkey bu hizmeti hem iş arayışında olanlara hem de işverenlere ÜCRETSİZ sunmaktadır. 

Newsletter

Subscribe our newsletter for quick response

Contact Info

Vacancies in Turkey (ViT)

[email protected]

Contact Form