Genç Hayat Vakfı - Foundation

Follow

This company has no active jobs

Genç Hayat Vakfı - Foundation

About Us

Genç Hayat Vakfı; ruhsal ve fiziksel değişimlerin yoğun olarak yaşandığı 11-18 yaş grubunun hayata hazırlanma süreçlerine destek olmak amacıyla, 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Hiçbir ayrım gözetmeksizin insan odaklı yaklaşıma önem veren Vakıf, çocuk işçiliğinin önlenmesi konusunda farkındalık yaratılması için çocuklarla, ailelerle, tarım iş aracılarıyla, öğretmenlerle ve yerel yönetimlerle iş birliği yaparak kapsamlı çalışmalar yürütmektedir. Genç Hayat Vakfı çocuk işçiliğini önleme çalışmalarının yanı sıra okumayan ve çalışmayan gençlere çözüm üretilmesi, toplumda birlikte yaşam olgusunun inşa edilmesi ve kadınların güçlendirilmesi gibi hedeflere yönelik olarak da projeler, eğitimler ve araştırmalar uygulamaktadır. Vakıf bünyesinde yapılan çalışmalarla çocukların ve gençlerin yetenekleri keşfedilerek, eğitime erişimleri desteklenmektedir.

Genç Hayat Vakfı; çocuk işçiliğini önleme konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, spor ve gençlik araştırmaları konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı, meslek liselerindeki genç kızların istihdamı konusunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı, hayat boyu öğrenme ve okullardaki çalışmaları kapsamında da Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği yapmaktadır. Diğer iş birliklerine örnek olarak; Dünya Bankası, Merkezi Finans ve İhale Birimi, İstanbul Kalkınma Ajansı gibi kurumlarca verilen hibelere layık görülmüştür. Üniversiteler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile çalışmalar yürüten Genç Hayat Vakfı, Türkiye genelinde çalıştığı 27 ildeki yerel yönetimlerle de birlikte çalışmaktadır.

——————————————————————————————————————————————–

Genç Hayat Foundation is a non-governmental organization with a target group of young people between the ages of 11 and 18.

To achieve its aim of well-equipped youth, Genç Hayat defines the problems and issues around youth and prefers to build sustainable and feasible models to reach permanent solution for these problems. The foundation builds these models by problem assessment studies in the field, conducting research, with the outcomes of the research designing a project and implementing it with pilot groups and afterwards publishing reports and assessments and running advocacy to have a nationwide impact. Some of our study areas have included: youth employment, increasing enrollment rate of students in vocational high schools, provide quality in education, training of teachers, child labor prevention.

Newsletter

Subscribe our newsletter for quick response

Contact Info

Vacancies in Turkey (ViT)

[email protected]

Contact Form

POST ADS FOR FREE ON TURKEY’S FIRST AND SOLE CLASSIFIEDS SITE IN THE ENGLISH LANGUAGE!

Worldwide NGO UN Tenders & Jobs

Worldwide NGO UN Tenders & Jobs